GEBELİK DÖNEMİ

KULLANIM ŞEKLİ :

Süt ve besi sığırcılığında ekonomik ve kazançlı bir işletme sahibi olabilmek için buzağı üretimini vazgeçilmez bir unsurdur.Kaliteli ve karlı buzağı üretimi için de buzağı anne karnında iken iyi beslenerek, hem anneye hem de buzağıya destek sağlanmalıdır. Beşler Yem Fabrikası bu düşünce doğrultusunda gebe düve yemini hazırlayarak siz değerli üreticilerimizin hizmetine sunmuştur.

İlk defa gebe kalan hayvanlara gebeliğin 3.ayından sonra verilmelidir. İkinci yada daha fazla gebelikteki hayvanlara ise 5.aydan sonra verilmelidir. Beşlerin gebe düve yemi ilk defa kullanılıyorsa 15 günlük bir alıştırma periyodu uygulanmalıdır. Günlük tüketim miktarı ise hayvanın tahmini canlı ağırlığının %2'si kadar olmalıdır.


GEBE DÜVE YEMİMİN FAYDALARI:

Hayvan beslenme programları ve hayvancılıkla ilgili tüm bakım, barınak, besleme ve rasyon hazırlama işlerine yönelik danışmanlık hizmetleri kurumumuzun saha mühendisleri tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Besi programı ve elinizdeki ham maddeler ile birlikte danışmanlığını yaptığımız her işletmeye ortalama 10 günde bir olmak üzere rutin ziyarete dayalı kontrol sistemimizle işletmeniz takip edilmektedir. Besicilerimize karkaz verimi için hedef verip o hedefi kalama çalışmaları ile birlikte süt üreticiliremize ise doğumdan sonra 6 ay aynı süt miktarını sağma garantisi ile saha çalışmalarımız devam etmektedir. Çiftçilerimizi bilinçlendirmek amacıyla belirli tarihlerde köy toplantıları düzenlenmektedir.

Anneyi iyi bir kondisyonla doğuma hazırlar. Anne Karnındaki buzağının ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerini bünyesinde bulundurur. Buzağı doğum ağırlığı standartların üstünde olur. Doğum öncesi annenin meme oluşturmasına katkıda bulunur.


GEBE SIĞIR YEMLERİ